8 složek v kosmetice, které dělají zázraky s pletí

8 složek v kosmetice, které dělají zázraky s pletí

Intenzivní reklama na kosmetické výrobky nás den co den přesvědčuje o účinnosti určitých ošetření. Promluvme si o nejefektivnějších 8 složek v kosmetice, které dělají zázraky s pletí.

Intenzivní reklama na kosmetické výrobky nás den co den přesvědčuje o účinnosti určitých ošetření. Vyznat se v obrovské nabídce produktů není snadné. Které složky v kosmetice ale skutečně fungují? Pouze krémy obsahující například retinoidy mohou být právem označovány za přípravky proti stárnutí. Promluvme si o nejefektivnějších 8 složek v kosmetice, které dělají zázraky s pletí. Výsledky se samozřejmě liší v závislosti na koncentraci retinolu v přípravku a na typu pleti. Kvalifikovaná kosmetička vám vždy pomůže s výběrem produktu, který vyhovuje potřebám vaší pleti.

Vitamin C.

Jako silný antioxidant dokáže aktivně brzdit procesy stárnutí. Výborně zvládá ochranu před nepříznivými vlivy prostředí. Účinně také exfoliuje rohovou vrstvu a bojuje proti pigmentaci. Pokud máte citlivou pleť, používejte krémy a séra s vitamínem C s citlivostí, abyste mohli sledovat reakci své pleti.

Při nákupu vybírejte výrobky v neprůhledných obalech, nejlépe s úzkým hrdlem. Měly by se nanášet na suchou pokožku. Doba používání této kosmetiky po otevření lahvičky by neměla přesáhnout šest měsíců. Produkty v našem e-shopu.

Oleje.

Kolem olejů panuje mnoho kontroverzí. Jednoznačně lze říci, že se jich nemáme bát. Jsou vynikající přinejmenším pro dva účely: vyživují a udržují přirozenou ochrannou vrstvu. Každý olej působí svým vlastním způsobem, takže je třeba jej vybírat individuálně.

Hlavním hlediskem je míra komedogenity konkrétního oleje, tj. jeho tendence ucpávat póry. Majitelé mastné pleti by měli dávat přednost lehkým olejům, jako je jojobový nebo z hroznových jader. Olivový olej může vyživovat suchou pokožku. Koncentrované éterické oleje by se měly míchat se základními oleji – neměly by se používat čisté. Pokud máte citlivou pokožku a máte sklony k alergickým reakcím, měli byste se jim zcela vyhnout.

Kyselina hyaluronová.

Tato složka se přidává nejen do produktů péče o pleť, ale používá se také jako hlavní složka výplní používaných k odstranění vrásek, zvětšení rtů a k dalším kosmetickým zákrokům.

Účinnost kyseliny hyaluronové je dobře známá. Jeho účinek spočívá v tom, že přitahuje vlhkost, udržuje ji v pokožce a poskytuje jí hydrataci. Přípravky s kyselinou hyaluronovou se aplikují na vlhkou pleť ihned po vyčištění a tonizaci. To má zabránit opačnému efektu: suchá pokožka má tendenci ztrácet vlhkost a vlhkost z ní může být “vysávána”.

Retinoidy.

Jsou to analogy vitaminu A – přírodní nebo umělé. Mají silný účinek proti stárnutí, pomáhají vyhlazovat vrásky, působí proti akné a čistí póry.

Retinoidy jsou tak účinné, že v některých případech mohou být agresivní a způsobovat suchost, napjatost, šupinatění a alergie. Správné používání a výběr produktů však vede k zjevnému omlazujícímu účinku.

Glycerin

Tato hydratační složka se velmi často vyskytuje v produktech nižší i vyšší třídy. Působí podobně jako kyselina hyaluronová: bojuje proti dehydrataci, pomáhá hojit drobné léze, zklidňuje pleť a zlepšuje její přirozený obranný mechanismus.

Zinek.

Zinek působí jako antimikrobiální a hojivý prostředek, má výrazný protizánětlivý účinek a je vynikajícím pomocníkem v boji proti akné a pupínkům. Oxid zinečnatý se nachází také v opalovacích krémech, což vysvětluje jejich bělící schopnost. Tato složka také výborně chrání před škodlivým UVA a UVB zářením.

Kyseliny.

Kyseliny mají zlepšit strukturu pleti exfoliací, zlepšit pružnost, vyhladit vrásky a odstranit pigmentaci. Jak vidíte, seznam je impozantní. A mají všechny deklarované vlastnosti. Kosmetické prostředky s kyselinami dělají při správném použití zázraky.

Hlavní typy kyselin používaných v domácí péči:

  • glykolová;
  • kyselina salicylová;
  • ovocná;
  • kyselina mléčná.

Měly by být vybírány striktně podle potřeb, nejlépe s radou zkušených odborníků. Tuto formulaci je třeba brát vážně; nevhodné použití kyselin může mít velmi nepříjemné následky. Ochrana před slunečním zářením je při používání základní nutností.

Niacinamid.

Látka, která zajišťuje regeneraci tkání. Zlepšuje mikrocirkulaci a odstraňuje zarudnutí a doporučuje se při rozšířených pórech a akné. Výrobky s niacinamidem jsou vhodné pro pleť se sklonem ke všem druhům zánětů. Složka pomáhá odstraňovat nadměrný lesk, stopy hyperpigmentace a zmenšovat póry. Zároveň nemá prakticky žádné vedlejší účinky.

Facebook
Telegram
Pinterest
Twitter
WhatsApp
Email